Budowa i Remont w Chrzanowie

Osuszanie pomieszczeń

Wbrew tereotypowi, żeby pozbyć się wilgoci ze ścian czy wylewek nie wystarczy samo ogrzewanie. Co więcej ogrzewanie może być wręcz przeszkodą w osuszaniu.

Po zalaniu mieszkania lub po wylaniu świerzych wylewek chcemy jak najszybciej pozbyć się wilgoci, która przeszkadza nam w wykonywaniu dalszych prac. Najcześciej wtedy myślimy o ogrzewaniu pomieszczeń, co samo w sobie nie jest złe, lecz możemy wpaść tutaj w pewną pułapkę. Do ogrzewania tego typu pomieszczeń nie możemy wykorzystać np. nagrzewnic gazowych, które wydzielają sporo wilgoci w procesie spalania gazu. Oczywiście ciepło jest potrzebne ponieważ bez niego woda nie będzie parować z mokrych powierzchni, jednak gdy będziemy dostarczać wraz z Ciepłem wilgoć nasze pomieszczenia pozostaną ciągle wilgotne. 

Do pozbycia się wilgoci niezbędne jest odprowadzenie wilgoci z powietrza po tym jak woda odparuje z naszych ścian czy wylewek. W lecie gdy mamy pięknbą pogodę wystarczyć może dobra wentylacja gdyż ciepłe suche powietrze będzie wpadać do budynku a wilgotne z parami wody będzie ulatywać przez okno. Dużo trudniej jest to zrobić w okresie od jesieni do wiosny. Najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie ogrzewania, które nie emituje wilgoci tak, żebu uzyskać temperaturę powyżej 20'C a w zalanych pomieszczeniach ustawić osuszacze powietrza. Urządzenia te absorbują wilgoć z powietrza i skraplają ją do wbudowanych zbiorników, lub odprowadzają bezpośrednio do kanalizacji. W takim układzie wilgoć dzięki temperaturze będzie szybko parować a stąd będzie odprowadzana przez osuszacz. Jest to najprostszy skuteczny sposób na pozbycie się wilgoci. Należy pamiętać, o ty, że wydajność osuszania zależy od urządzenia jakie ustawimy w pomieszczeniu. Dobre profesjonalne osuszacze mają wydajność około 30l/24h (przy czym jest to ich teoretyczna wydajność w idealnych warunkach około 30'c i 90% wilgotności).



Dodaj komentarz






Dodaj

© 2013-2024 PRV.pl
Strona została stworzona kreatorem stron w serwisie PRV.pl